S a v o  -  K a r j a l a n   S u u n n i s t u s   r y
       

    Seuratiedot

    398Enon Kisa-Pojat (EK-P)Aulis Keronen 
      Taipaleentie 10050-5940833
      81200 Enoaulis.keronen@dnainternet.net
    1203Iisalmen Visa (IisVi)Leena Kukkonen050-5350945
     http://www.kisatoimisto@iisalmenvisa.com Purolantie 4
     
       74170 Iisalmi
    leena1.kukkonen@gmail.com
    1245Ilomantsin Urheilijat (IlU)Jouni Volotinen050-5850154
     http://www.ilu.fi/suunnistusjaostoKorpilammintie 6 
     suunnistus@ilu.fi82815 Marjovaarajouni.volotinen@nic.fi
    1368Joen Suunta (JoS)Heino Turunen0400-430147
      Kohotie 9 heinoturunen@hotmail.fi
      80160 Joensuu 
    1397Juuan J√§nne (JuuanJ√§)Pertti K√§hköl√§
    040-5118789
      Lamminkyl√§ntie 87

     juuan.janne@oyk.fi83900 Juukapentti.kahkola@oyk.fi
    2299Kalevan Rasti (KR)Veli-Matti Lonka050-3847803
     http://www.kalevanrasti.fi  
       veli-matti.lonka@kalevanrasti.fi
    1892Keiteleen Nuju (KeitNu) Ei suunnistus-
     
       toimintaa 
        
    1902Keski-Karjalan Rasti (KeKaRa)Arto Salminen 
      Leevinpolku 7050-3806132
      82600 Tohmaj√§rviartosalminen@hotmail.com
    2163Kontiolahden Urheilijat (KontU)Seppo Turpeinen
    050-5234276
     http://www.biathlonkontiolahti.com/Puhakantie 18 A 2
     
     office@biathlonkontiolahti.com81100 Kontiolahti
    seppo.turpeinen@suomi24.fi
    2370Kuopion Poliisi-Urh. (KuoPU)Eino Launonen040-5578304
      Saturannantie 5 B 8 
      70260  Kuopio 
    2419Kuopion Suunnistajat (KuoSu)Timo Suhonen
     050-4035700
     http://www.kuopionsuunnistajat.fiH√§rk√§tie 9
     
     posti@kuopionsuunnistajat.fi70780  Kuopiotimo.suhonen@pp4.inet.fi
    2590Lapinlahden Veto (LapinlVe)
     
     
    Ei suunnistus-
     


    toimintaa
     











     
    2765Lieksan Rasti (LieRa)Eero Kiiskinen0400-162746
     http://www.kolumbus.fi/raspi/Harjukuja 24 
      81700 Lieksaeero.kiiskinen@tornator.fi
    2804Liperin Taimi (LipTa)Risto Karjalainen050-5177491
     

     http://koulut.liperi.fi/liperintaimi/

    Tohtorintie 18 
      83100 Liperiristo.karjalainen@liperi.fi
    3272Nilsiän Nujakka (NilsNu)Pertti Hartikainen
    044-2914509
     http://www.nujakkasuunnistus.fi/Mustantie
     pertti.hartikainen2@luukku.com
      73320 Nilsi√§ 
    3337Nurmeksen Sepot (NurmSe)Anna-Liisa Väyrynen044-3462990
     http://www.kolumbus.fi/raspiPuiroonkouluntie 5 
      75500 Nurmesanna-liisa.vayrynen@rautavaara.fi
    3421Outokummun Partio (OkuP)Ei suunnistustoimintaa 
     http://personal.inet.fi/ urheilu/ outokummunpartio/t√§ll√§ hetkell√§ 
       
    3748Pielaveden Sampo (PieSa)  
     
     Ei suunnistus-
     
       toimintaa 
    4064Rasti-Pielinen (RasPi)Eero Kiiskinen
     
     http://www.kolumbus.fi/raspi/Harjukuja 24
    0400-162746
      81700 Lieksa
    eero.kiiskinen@tornator.fi
    4666Savon Suunta (SaSu)Janne Sutinen 0400-575436
     http://www.savonsuunta.fi/index2.htm Tamssinniementie 12
     
     savon.suunta@sasu.inet.fi Joroinenjanne.sutinen@jorhoylaamo.inet.fi
    5076S√§yneisen Salpa (S√§ynSa)Kimmo Kettunen 
     http://saynsa.fi/suunnist/Siikaj√§rventie 178044-2869037
     
    73770 S√§yneinen kimmo.kettunen@pp.inet.fi
    4718Selkien Sisu (SelSi)Matti Ikonen0400-887965
      http://sisu.selkie.fi/Jukajoentie 5 A 
      81235 Lehtoimatti.ikonen@islab.fi
    4747Siilin Rasti (SiiRa)Urpo Pietikäinen
     044-7938601
     http://www.siilinrasti.net.

      
    urpo.pietikainen@dnainternet.net
    1436SK Savo (Savo) Ei toimintaa t√§ll√§
     
     
     hetkell√§ 
        
    4857Sonkaj√§rven Pahka (SonPa)Tuula Rissanen 
     
    Ruokoniementie 70050-3020519
      74150 Iisalmirissanen.tuula@gmail.com
    5005Suonenjoen Vasama (SuoVa)Sami Lyytinen0400-575494
      Tiedonkaari 4 A 1  
      77600 Suonenjokisami.j.lyytinen@gmail.com
    5377Tuupovaaran Sepot (TuuSe)Marja Nevalainen 050-3003987
      http://poluilla.paimenpoika.fi/course/view.php?id=19Onnelantie 21 
      82730 Tuupovaara marja.nevalainen@ouneva.fi
    5623Varpaisjärven Vire (VarpVi)Marjatta Immonen
      Nilsi√§ntie 39040- 7550940
      73200 Varpaisj√§rvi 
    5966Yl√§-Savon Rasti (YSR)Olavi Lehto 
     http://personal.inet.fi/urheilu/ysr/Riuttam√§entie 722044-2741611
      74200 Vierem√§